07 вересня 2016 / Акцент

Діалог на державному рівні

Діалог на державному рівні

Уперше за 25 років нашої незалежності уряд уклав тристоронню Генеральну угоду з профспілками та роботодавцями. Працювали над нею понад чотири роки. Цей переговорний процес називають найтривалішим, а підписання угоди — знаковим. Адже суб’єктами її дії є 95 всеукраїнських профспілок і 93 організації роботодавців, у тому числі й Федерація залізничників.

— Звісно, найважче сторонам було дійти згоди по тих пунктах Генеральної угоди, де йдеться про заробітну плату. Адже в кожній галузі свої проблеми. Проте консенсусу врешті-решт було досягнуто, — каже член спільної робочої комісії зі сторони роботодавців, виконавчий директор Федерації залізничників України Юрій Терещенко. — Одне з компромісних рішень, що було прийняте: щороку проводити переговори щодо встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки).

Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин в Україні на 2016—2017 рр. складається з трьох розділів («Підвищення конкурентоспроможності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості», «Оплата, умови, охорона праці та соціальний захист працюючих» і «Соціальний діалог») та містить 191 положення.

— Це — основний документ, що регламентує соціальні відносини між роботодавцями і трудовими колективами, — зазначив Ю. Терещенко. — Голова Ради Федерації залізничників Володимир Корнієнко входив до спільного представницького органу сторони роботодавців. Крім того, в підготовці Генеральної угоди брали участь і співробітники ПАТ «Укрзалізниця» (головний фахівець Департаменту оцінки та мотивації персоналу Тетяна Жигун і начальник Управління охорони праці та промислової безпеки Валерій Сусленко), котрі були членами робочих груп.

Починаючи з 23 серпня цього року, коли нову Генеральну угоду підписали Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр соціальної політики Андрій Рева, перший заступник голови СПО роботодавців Олексій Мірошниченко та керівник СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий, вона стала основою для розробки всіх галузевих угод і колективних договорів.

businessz.jpg— Жоден пункт цих документів не може погіршувати становище працівників, тобто й колективні договори, й галузеві угоди мають або відповідати Генеральній угоді, або бути кращими за неї, — підкреслив Юрій Миколайович. — Ось, наприклад, Генеральна угода на 2016—2017 рр. (проект якої, до речі, був готовий ще 14 липня, коли спільна робоча комісія офіційно завершила свою роботу та рекомендувала сторонам підписати підготовлений документ) передбачає збільшення заробітної плати на рівні 15 %. Тоді як публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» наприкінці липня підвищило годинні тарифні ставки та посадові оклади працівникам на 25 і 20 % (залежно від того, чи пов’язана їхня діяльність безпосередньо з наданням послуг з перевезення вантажів і пасажирів, ремонтом, технічним обслуговуванням рухомого складу та інфраструктури, чи ні), тобто фактично зроблено більше, ніж передбачено Генеральною угодою.

Особливо насиченими в підготовці Генеральної угоди були останні півтора року. За цей період провели 25 засідань робочих груп, 10 засідань спільної робочої комісії, вісім консультативних зустрічей координаторів сторін, а також консультації на рівні фахівців. Робота над Генеральною угодою на 2016—2017 рр. тільки-но закінчилася, а вже восени стартують нові консультації. У цей час розпочнеться розробка документа, що регулюватиме основні принципи та норми реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2018—2019 рр.

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua