19 жовтня 2016 / Акцент

До повного бака


До кінця року ПАТ «Укрзалізниця» сповна забезпечать пальним, також планується сформувати його резервний запас.

Філія «Центр забезпечення виробництва» ініціює нові механізми запобігання дефіциту дизельного пального в ПАТ «Укрзалізниця», а електронна система ProZorro дозволяє купувати його за ціною, нижчою від середньоринкової майже на чверть.

Постачання пішло

Станом на 12 жовтня один із найбільших нафтотрейдерів, з яким був підписаний контракт на постачання понад 28 тис. т дизельного пального, вже відвантажив на склади ПАТ «Укрзалізниця» майже 60 % передбаченого договором обсягу продукції. Причім ТОВ «ВОГ Аеро Джет», аби отримати замовлення від крупного клієнта, скинуло на вартості кожної тонни понад 200 грн. Тож 1 л дизельного пального обійшовся залізничній компанії у 16,93 грн.

Найближчим часом буде укладено договір з ПП «ОККО-Бізнес Контракт» на постачання 8 тис. 380 т дизпального. В результаті відкритих торгів в електронній системі ProZorro цей постачальник зробив найбільш економічно вигідну пропозицію: 20 тис. 178 грн/т (16,75 грн/л), зменшивши стартову ціну майже на 8 млн грн. Зазначимо, що найближчим конкурентом цьому нафтотрейдеру була компанія ТОВ «ТД «Сокар Україна». Втім, постачання від даного виробника було б на 640 тис. грн дорожчим.

Torgi_3 kol.jpg

За свідченнями фахівців філії «Центр забезпечення виробництва», наразі ситуацію з постачанням і придбанням дизельного пального для потреб залізничної галузі вдалося стабілізувати. Цьому сприяли нові підходи у закупівлі пально-мастильних матеріалів. «Основна відмінність процедур — збільшення кількості закупівель і зменшення їхніх обсягів, що відкриває можливість для участі на одному рівні як крупних нафтотрейдерів та виробників, так і компаній з меншими потужностями. Все більше компаній висловлюють готовність брати участь у тендерах ПАТ «Укрзалізниця», в тому числі нерезиденти», — сказав в. о. начальника цієї філії Сергій Іванча.

Загалом у електронній системі ProZorro на сьогодні оголошено шість процедур відкритих торгів на закупівлю дизельного пального для ПАТ «Укрзалізниця» загальним обсягом майже 40 тис. т. Також буде оголошено ще чотири тендери на закупівлі 60 тис. т пального. Планується, що ці обсяги забезпечать потребу залізниці в дизельному пальному до кінця року, а також будуть спрямовані на формування його резервного запасу.

Борги повернули

Усі пам’ятають, як у вересні, для недопущення припинення перевезень через оскарження процедур закупівель в Антимонопольному комітеті України філія «Центр забезпечення виробництва» була змушена позичати дизпальне. На початку жовтня цю позику обсягом майже 3 тис. т вже повернули у визначений термін. Також ПАТ «Укрзалізниця» повернула дві позики олив загальним обсягом понад 580 т.

Враховуючи цей неприємний досвід, на випадок форс-мажору Державне агентство резерву заявило про готовність надати залізниці 9 тис. т дизельного пального (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України за № 698-р від 27 вересня 2016 р.). Компанія готова розглянути можливість такої позики лише в крайньому випадку.

Для запобігання випадків оскарження торгів учасниками в Антимонопольному комітеті України філія удосконалює тендерну документацію. «Ми робимо усе для того, щоб зменшити випадки й унеможливити підстави для затягування і відміни процедур, а також знизити прояви антиконкурентних дій з боку деяких учасників закупівель. Днями презентуємо нову тендерну документацію із закупівлі дизпального, де значно спрощено вимоги та актуалізувано низку норм відповідно до чинного законодавства», — пояснив С. Іванча.

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua