14 вересня 2016 / Тема номера

Дзвінок… для професіоналів

Дзвінок… для професіоналів

Корпоративний навчальний заклад товариства у Золотоноші не має рівних в Україні за матеріально-технічною базою.

Філія «Центр професійного розвитку персоналу» ПАТ «Укрзалізниця» вирізняється серед інших навчальних осередків компанії вузькою спеціалізацією. Адже тут готують лише машиністів залізнично-будівельних машин різних типів. Тільки у Золотоніському центрі робітники товариства можуть навчитися працювати на високопродуктивній важкій колійній техніці закордонних фірм Plasser&Theurer, Compel Rail та Desec.

— Свого часу викладачі центру побували на заводах-виробниках закордонних колійних машин, що нині експлуатує ПАТ «Укрзалізниця». Ми й надалі підтримуємо зв’язки із заводами у Словаччині та Австрії, що не раз надсилали запрошення до співпраці. Приїздили представники закордонних виробників і на наш полігон залізнично-будівельних машин, подивитись, як модернізуємо стару техніку, аби наші слухачі мали змогу не лише теоретично вивчити машину, а й на практиці управляти нею, — розповідає начальник філії Анатолій Товмаш.

…І навчальний полігон справді вражає. Адже це комплекс, що на перший погляд нічим не відрізняється від одного з ремонтних депо філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» ПАТ «Укрзалізниця». Навчально-виробнича майстерня збудована за принципом деповського приміщення, де є традиційні ремонтні цехи з токарськими верстатами, зварним приладдям тощо. Втім, це кабінети, де майстри виробничого навчання розповідають слухачам про секрети дизельних двигунів, паливної апаратури та різного електрообладнання. Подивитися на роботу двигунів внутрішнього згорання вітчизняного й закордонного виробництва можна зсередини на моделях, створених викладачами, у спеціальній лабораторії.

Перлина центру — це колійна техніка, що оцінюється мільйонами гривень. Вона вже не може працювати на перегоні, хоча й на ходу, тож використовується з навчальною метою, тобто колишні робочі машини з тих чи інших причин перетворилися на посібники.

І кабінети навчального центру заповнені вщерть. «Наразі ми вже на 50 % перевиконали план підготовки фахівців на нинішній рік. Замовлення на наступний швидше за все сягне показників 2013 р.», — каже заступник начальника з навчально-виробничої та виховної роботи Сергій Бульченко.

Найперше, що впадає в око, це обстановка у навчальному кабінеті. Та відмінне технічне оснащення (інтерактивні дошки, проектори, комп’ютери, локальна мережа, доступний Wi-Fi, що вже стали невід’ємною частиною нашого сьогодення) менше вразило, ніж колектив слухачів. Курсанти, як їх називають педагоги, уважно слухали лекції, конспектували, запитували, розповідали... Особливого антуражу додає дзвінок, який кличе професіоналів до навчання.

Колійник Харківської дистанції колії Сергій ГОЛОВАТЮК:

«Я вже вдруге приїхав сюди на навчання. Кілька місяців тому отримав посвідчення машиніста універсального носія обладнання УНО-80. Тепер навчаюся керувати й обслуговувати снігоприбиральну машину СМ-2. Тут чудові викладачі, котрі доступно і зрозуміло пояснюють матеріал. А головне те, що умови в навчальному закладі максимально наближені до виробничих. Адже тут техніку можна побачити не лише на картинках і слайдах, а й відчути на дотик та застосувати отримані знання на практиці».

Колійник виробничого структурного підрозділу «Київський центр механізації колійних робіт» Володимир ХРИСТЮК:

«Прагну бути працівником широкого профілю. Роботодавець дає змогу розвиватися, тож чом би цим не скористатися. На заробітній платі кількість опанованих спеціальностей не відбивається, та я точно знаю, що завжди матиму роботу. У цьому центрі навчився управляти важкою колійною машиною ВПО-3000, а зараз опановую залізнично-будівельну — Tracklayer TL-70. Сісти за штурвал такої великої колійної машини після студентської парти та відразу приступити до роботи дуже складно. А тут є можливість потренуватися, призвичаїтися до високопродуктивної техніки в умовах навчального полігона».

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua