20 квiтня 2016 / Тема номера

Прибрали майже чотири «цілини»

Прибрали майже чотири «цілини»

Боремося за чисте довкілля! Тож минулої суботи залізничники вийшли на весняну толоку. Працівники галузі висадили майже 8 тис. дерев і кущів, упорядкували 208,3 га газонів, ліквідували 1 тис. 188 несанкціонованих сміттєзвалищ, розташованих здебільшого у населених пунктах, через які проходять сталеві магістралі. Загальна ж площа прибраних у День довкілля територій перевищила 3 тис. 100 га, що майже у 4 рази більше, ніж територія заповідника «Михайлівська цілина», що у Сумській області.

— Участь у таких заходах дуже важлива, адже це внесок кожної людини, кожної компанії у справу захисту навколишнього середовища. Крім того, такі акції єднають колектив, — вважає в. о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. — Це покращує роботу в команді, допомагає людям відчувати плече один одного в неробочій атмосфері, а також піднімає корпоративний дух.

Цього року у весняній толоці взяли участь понад 88 тис. залізничників, тобто майже кожний третій працівник галузі. Певна річ, підтримували корпоративний дух і в самому серці ПАТ «Укрзалізниця» — у його центральному офісі, де 16 квітня впорядковували прилеглу територію. Цього дня ті, котрі зазвичай звикли надавати накази, самі отримали завдання. Наприклад в. о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, член правління Оксана Маріна та директор з економіки та фінансів Олександр Бужор мали впорядкувати клумбу: видалити бур’яни, обкопати троянди, попрацювати лопатами і граблями. Із запропонованим фронтом робіт очільники компанії впорались, адже, як виявилося, кожен з них свого часу мав досвід праці на землі: й дерева саджали, і картоплю...

— Своє перше дерево посадив у батьків на дачі, — зізнається Є. Кравцов. — Це була вишенька.

Паралельно з упорядкуванням клумб і газонів біля центрального офісу ПАТ «Укрзалізниця» кипіла й інша робота. Помінявши білі комірці на спортивний одяг, працівники філії «Центр сервісного забезпечення» фарбували бордюри, каналізаційні люки й решітки.

— Щороку навесні ми впорядковуємо цю територію, — каже провідний інженер відділу енергетики Василь Веремєєв. — У нас уже склалася така традиція, і ми їй не зраджуємо.

— Треба, щоб порядок був. Аякже! Це наш обов’язок, щоб скрізь було чисто і гарно, — додав і начальник заступника відділу господарського забезпечення Микола Канюка.

Гарне, як українська хата

Приємна сонячна погода дала наснагу майже 12,5 тис. залізничникам регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» для долучення до відзначення Дня довкілля.

okna.jpgЯк сказала голова профкому експлуатаційного вагонного депо Клепарів Ірина Пінчук, у суботнику взяло участь близько 50 працівників депо. У цей день вони впорядкували всі клумби, висіяли квіти — чорнобривці та нагідки. Побіливши понад 300 м бордюрів на під’їзді до депо, вагонники таким чином долучилися й до львівської міської акції «З нами місто розквітає». 

Втім, якщо врахувати місячник «За чисте довкілля», то в благоустрої брали участь усі 815 працівників депо. Оскільки практично на завершення виходить ремонт вагоноскладального, деревообробного та механічного цехів, то залізничники одразу оновили й екстер’єри цих споруд. Пофарбували й усі двері та ворота у підрозділі.

— Кожного року напередодні Великодня працівники роблять усе можливе, щоб депо мало вигляд гарно вибіленої української хати, — каже Ірина Пінчук. — Це стосується не лише основного депо. Охайними стали й усі пункти технічного огляду: Мостиська ІІ, Рава-Руська, Лавочне, Броди… Люди залюбки долучаються до акції, адже це їхній другий дім.

За інформацією начальника сектору екології технічної служби регіональної філії «Львівська залізниця» Любові Смик, загалом під час суботньої акції залізничники прибрали понад 500 га території, впорядкували 35 га газонів та висадили майже 1 тис. дерев і кущів. Пофарбували 150 лав та 200 м парканів. Значну частину роботи зосередили на прибиранні сміття, відтак очистивши від непотребу понад 12 км колій, 800 м берегів річок, ліквідували 101 стихійне сміттєзвалище поблизу залізничних об’єктів.

Поєднані лопатами та мітлами 

Минулої суботи працівники регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», змінивши формений одяг на кросівки, джинси й пуловери, вийшли до своїх робочих місць та на підшефні об’єкти. Всі дружно садили дерева й кущі, розплановували клумби, прибирали та впорядковували територію...

lopat.jpgГоловний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольф Мелкумян вже вчетверте виходить зі своєю командою на станцію Одеса-Товарна. За ці роки на ній висадили майже 60 дерев та кущів (берізок, лип, вишеньок, слив, персиків, черешень, плакучих верб), впорядкували газони тощо. «Залізнична станція Одеса-Товарна розташована в історичному районі міста, тому ми докладаємо зусиль, аби територія навколо неї була доглянута і мала естетичний вигляд», — мовить Рудольф Григорович.

Начальник служби статистики Михайло Гревцев вивів свій колектив на суботник на територію дорожнього фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив» (ДФСК). Всі гуртом прибрали її, обробили клумби. Території, які належать офісу служби матеріально-технічного забезпечення та дорожньому навчально-методичному центру з охорони праці, завжди бездоганні, проте працівники цих господарств вийшли на генеральне прибирання, щоб додати своїй території естетики і яскравих фарб.

oldr.jpgДля деяких господарств, пов’язаних зі змінним характером роботи, День довкілля розпочався завчасно. Так на прохання одеського міського голови працівники локомотивного депо Одеса-Застава І два тижні тому реставрували броньовик, що був поставлений на території меморіального комплексу «Героїчна оборона Одеси 1941 року». Впродовж трьох днів команда під керівництвом майстра  ремонтно-господарського цеху Дмитра Матвєєва очищала  від корозії свого підшефного та фарбувала в зелений колір. За якісний ремонт броньовика виробничий підрозділ отримав подяку від адміністрації меморіального комплексу.

За оперативними даними, працівники регіональної філії «Одеська залізниця» привели в порядок 405,4 га площі, ліквідували 187 стихійних сміттєзвалищ, висадили понад 2 тис. дерев та кущів, впорядкували 10 пам’ятників. Пофарбували сотні метрів бордюрів, парканів, урн, лав…Майже 190 км колій очистили вони від сміття. На деяких станціях уздовж сталевих магістралей встановили  таблички «Викидати сміття заборонено»…

Загалом у благоустрої довкілля взяло участь понад 15 тис. залізничників регіональної філії.

Чистота — справа вигідна

Під час проведення звичайних робіт з наведення ладу на територіях структурних підрозділів регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» ліквідували з десяток сміттєзвалищ та долучилися до міських заходів.

balkon.jpgЗалізничники приводили в порядок території локомотивних і вагонних депо, дистанцій колії, сигналізації та зв’язку, електропостачання тощо. Незважаючи на те, що тут завжди підтримується порядок і чистота, все ж після зими довелося попрацювати. На клумбах уже розцвіли тюльпани, що під час суботників додавало працюючим весняного настрою.

У Дніпропетровській дирекції залізничних перевезень навели порядок не лише на станціях, вокзалах, у відновних поїздах та в інших підрозділах, а й долучилися до прибирання території Дніпропетровської дитячої залізниці. А на вокзалі станції Дніпропетровськ працівники вокзалу протерли від зимового пилу люстри у залах очікування та касових залах.

Окремо по господарству дистанції електропостачання працівники Верхівцівської дистанції електропостачання впорядкували власну територію, враховуючи й розташовані на лінії тягові підстанції загальною площею понад 1 га, ліквідували два несанкціонованих сміттєзвалища, що розташовані вздовж сталевої магістралі, та провели роз’яснювальну роботу серед населення.

Прибирати сміттєзвалища, які влаштували місцеві жителі біля залізничних колій, довелось і працівникам Криворізької дирекції залізничних перевезень. А ось трудівники дистанції електропостачання Запоріжжя взяли участь ще й у акції, яку проводили органи міської влади. Вони прибирали громадські місця відпочинку, опорядковували парки, сквери та центральні алеї міста. Така проявлена громадська активність до міських справ не лишилася не поміченою владою. Натомість структурному підрозділу видали безкоштовні талони на вивезення побутових відходів.

Готові до літнього сезону

Заради благоустрою території регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» традиційна весняна толока об’єднала понад 30 тис. її працівників.

pavlo.jpgДо належного санітарного стану привели тупики фракційних колій, ліквідували сотні стихійних сміттєзвалищ, а свіжопофарбовані нижні частини опор контактної мережі естетично доповнюватимуть «причесані» смуги лісозахисних насаджень.

У цей день дитяча залізниця «Мала Південна» була, образно кажучи, в зоні особливої уваги, адже на численних майданчиках стали до роботи понад 300 працівників багатьох підрозділів філії. Слід завважити, що до окресленого кола завдань залізничники поставилися надзвичайно серйозно, оскільки незабаром, а точніше 2 травня, на «Малій Південній» стартує новий сезон літніх перевезень, присвячений 25-й річниці Незалежності України. Фронт робіт розгорнувся не лише на прилеглій території вокзалу, а й уздовж колій до кінцевої станції «Лісопарк»: на перегонах, навколо зупинної платформи «Меморіал», на шляхопроводі, біля аркового моста.

reshet.jpgОдна з найвідповідальніших ділянок дісталася працівникам Харківського будівельно-монтажного управління, котрі оновили фарбою фасад вокзалу, довгу балюстраду балконів та інших станційних споруд і будівель. Унаслідок цього косметичного ремонту головний вокзал, оточений квітучими деревами та охайною зеленню газонів, став як нова копійка.

Кипіла робота й на територіях Сумської, Полтавської та Куп’янської дирекцій залізничних перевезень. Зокрема на Полтавщині подбали і про пам’ятники, обеліски та поховання, розташовані в зоні залізничної інфраструктури. Безумовно, цього весняного дня довкілля прикрасили сотні нових саджанців.

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua