10 серпня 2016 / Тема номера

Спортивний бренд галузі

Спортивний бренд галузі

У палаці спорту «Локомотив» ім. Георгія Кірпи (м. Харків) регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» упродовж трьох днів тривали змагання ІХ галузевої спартакіади.

Цьогорічний захід був присвячений 70-літтю з дня народження Георгія Миколайовича Кірпи. Збірні шести регіональних філій — по 29 чоловік кожна — виборювали перемогу в семи видах спорту. Непросто підкорювалися сходинки на п’єдестал монтерам колії, інженерам, електромеханікам, машиністам і провідникам, та у нелегкій борні з перших хвилин запанувала атмосфера свята і дружби, а не суперництва. Доброму настрою сприяв і оригінальний талісман нинішньої спартакіади — вигаданий образ машиніста Миколи ПАТУЗа. Автор незвичайного символу — школяр із Донеччини Іван Нікітенко (син машиніста філії «Донецька залізниця») — вдало переніс власну творчу уяву на папір під час конкурсу дитячого малюнка до Дня захисту дітей, що проводився ПАТ «Укрзалізниця».

Литаври, фанфари і вогонь…

balls.jpgУрочисте відкриття ІХ спартакіади ПАТ «Укрзалізниця» було доволі видовищним і захоплюючим: в залі погасло світло і зазвучали фанфари спартакіади, сповіщаючи про початок масштабних змагань. І раптом темряву пробив промінь потужного прожектора, вихопивши над трибунами масштабне полотнище, на якому зображений Георгій Кірпа. Потім промінь світла освітлює гурт музикантів і литаври, на яких виконується музична композиція, а впродовж звучання музики спеціальні генератори стрімко викидають у височінь струмені полум’я.

Під супровід пісні «Їхали козаки» на імпровізованій сцені козацький гурт театру бойової хореографії розпочинає запальний танок з шаблями. Згодом, під урочисті акорди музики, на сцені з’являються козаки з прапорами шести регіональних філій. Кожен з них стає на чолі спортивних команд. Тож видовище було настільки захоплююче, що численна армія вболівальників на трибунах ні на мить не переривала аплодувати цьому незвичайному театралізованому шоу.

Отже, як наголосила у вітальній промові заступник начальника Департаменту управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Олена Баркова, такий бадьорий початок має кожного надихнути на рекорди. «Певна, що ви приємно здивуєте нас і суддів високими спортивними показниками, адже недарма одну з трибун цього залу прикрашає гасло «Укрзалізниця — талантів скарбниця», — сказала О. Баркова. — Відрадно бачити стрункі шеренги молодих, міцних духом і тілом залізничників, які вибороли право захищати честь філій на великій спортивній арені ПАТ «Укрзалізниця». Адже це переконливо свідчить про те, що спартакіади сприяють прекрасній фізичній формі та здоровому корпоративному духу. Бажаю вам успіхів, наснаги і міцної ходи на шляху до п’єдесталу переможців».

vruchenie.jpgЗаступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Мушенок, вітаючи вболівальників та учасників з початком ІХ спартакіади, висловив впевненість, що цей захід має велике й цікаве майбутнє, адже з року в рік спартакіада набуває форм досконалості. «Приміром, цьогоріч до традиційних видів спорту, а саме: гирьового, армрестлінгу, міні-футболу, волейболу та шахів додалися й шашки. І я певен, це не межа, оскільки дев’ять спарта-кіад довели, що залізничники дружать з фізкультурою і спортом. Тож відрадно, що докладені профспілкою зусилля для організації перших спартакіад на сьогодні набули небаченого масштабу. А відтак бажаю всім учасникам перемог, невичерпної вольової енергії, а також зустріти нових друзів, адже залізниця єднає країну, а разом — ми сильніші», — завважив О. Мушенок.

На адресу учасників спартакіади пролунало чимало вітань і щиросердних побажань. Зокрема заступник начальника регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Павлов сказав, що хто б не переміг, то буде перемога і здобуток особистого характеру, а загалом, на спортивному святі, переможе дружба трударів шести регіональних філій.

Невдовзі, після урочистостей, імпровізована сцена перетворилася на спортивний майданчик для змагань команд з міні-футболу. А попереду на учасників спартакіади чекали три незабутніх дні поєдинків, жартів, дружніх бесід, екскурсій містом, смачних сніданків і ароматних обідів і тихих вечорів відпочинку у затишних номерах готелів...

Швидше, вище, сильніше!

armrestl.jpgУпродовж трьох днів тривали суперницькі поєдинки в боротьбі за перемогу. На семи майданчиках не вщухала гучна підтримка вболівальників. Щоправда, не на всіх, бо на тих, де грали в шахи та шашки, панувала тиша. Схилені в глибокій задумі чола, неквапні десятки разів виважені рухи… Словом, тут царює думка стратегів. Вона полонить, і вже за хвилину опиняєшся невидимим учасником подій, що розгортаються між фігурками на дошці. Блискучу гру, а відтак і перемогу серед жінок з шахів здобула Олена Чорноголова (регіональна філія «Південна залізниця»), а серед чоловіків на першій сходинці п’єдесталу — Артур Роєнко (регіональна філія «Південно-Західна залізниця»). Кращим гравцем у шашки серед чоловіків став Володимир Донченко (регіональна філія «Донецька залізниця»), а серед жінок — Любов Черниш (регіональна філія «Одеська залізниця»).

На змаганнях з гри у міні-футбол панував його величність гол. Ледь не кожен політ м’яча супроводжувався скандуванням імен бажаних і майбутніх переможців. Чемпіоном спартакіади з футзалу з-поміж усіх команд стала збірна регіональної філії «Придніпровська залізниця».

kubok.jpgНе менш напруженою була атмосфера й там, де мірялися силою гирьовики. Після галасливих трибун футзалу тут панувала натягнута атмосфера, і лише неквапний голос судді, який вів лічбу здійнятим угору гирям, порушував тишу. Найсильнішим гирьовиком у ваговій категорії до 70 кг став Сергій Косєнков (регіональна філія «Донецька залізниця»), а у ваговій категорії до 90 кг і більше перемогли Дмитро Герасімчук (регіональна філія «Південно-Західна залізниця») та Валерій Білицький (регіональна філія «Донецька залізниця»).

Чимало вболівальників зібралися там, де тривали змагання з армспорту. Дійство справді захоплює з перших хвилин, адже такий напір сили та рішучість притаманні лише дужим чоловікам, які залюбки міряються силою на руках. Тож найсильнішими тут стали: у ваговій категорії до 70 кг — Дмитро Черепович (регіональна філія «Одеська залізниця»); до 90 кг — Євгеній Беженар (регіональна філія «Південна залізниця») та у ваговій категорії понад 90 кг — Євген Лисаков (регіональна філія «Одеська залізниця»).

У просторій, повній сонця та свіжості залі залізничники виборювали першість у «грі аристократів» — з настільного тенісу. Миттєва реакція, координація вишколених рухів, спритність… Все це захоплює, бо, справді, гравці мали досить високий рівень володіння ракеткою. Серед чоловіків чемпіоном спартакіади з настільного тенісу став Андрій Ковріков (регіональна філія «Південна залізниця»), а серед жінок — Оксана Чеченьова з регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Кращими тенісистами у категорії змішаних пар стали Іван Поберін та Оксана Чеченьова (регіональна філія «Південно-Західна залізниця»).

Після шашок, шахів, армспорту та гирьових змагань волейбол здається могутнім виром, який полонить дужими струменями легенький, як пір’їнка, м’ячик, і тільки встигай слідкувати за блискавичними пересуваннями гравців та стрімким летом м’яча. Звісно, вболівальники додають особливої атмосфери… У нелегкій борні переможцями спартакіади з волейболу стали гравці збірної команди регіональної філії «Південна залізниця».

Окрім золота, срібла та бронзи, переможці отримали пам’ятні сувеніри Міжнародного благодійного фонду ім. Г. М. Кірпи.

…Ще одна цікава деталь: чи не вперше для нагородження переможців був споруджений величезний п’єдестал, кожна сходинка якого мала довжину майже 9 м, аби у такий спосіб змогли розташуватися всі учасники футбольних, волейбольних та збірних команд філій ПАТ «Укрзалізниця».

І ось настала довгоочікувана мить, коли заслужений діяч мистецтв України Михайло Крамаренко, витримуючи інтригуючу паузу, оголошує переможців у комплексному заліку. На третю сходинку п’єдесталу, під гучні оплески залу, сходить збірна команда регіональної філії «Південно-Західна залізниця», на другу — збірна регіональної філії «Південна залізниця» і на вершині п’єдеста-
лу — збірна регіональної філії «Донецька залізниця».

А в цілому, як-то кажуть, перемогла дружба. Бо, як зазначила на церемонії закриття спартакіади заступник начальника Департаменту управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Олена Баркова, цей захід не лише свідчить про прекрасну фізичну форму залізничників, а й про здоровий корпоративний дух, що формує чуття єдиної команди.

Микола ПАТУЗ та його друзі

Погодьтеся, що талісману ІХ спартакіади ПАТ «Укрзалізниця» можна щиро позаздрити, бо він, як ніхто, має тисячі вірних і дужих друзів у всіх куточках країни: в кожному депо, на кожній дистанції. А якщо ще додати численний загін уболівальників, то такою кількістю друзів не похвалиться жодний власник сторінки у Фейсбуці. Безумовно, за багатотисячну армію спортивних друзів Миколи ПАТУЗа в рамках газетної шпальти розповісти складно, але можна, якщо бути лаконічним. Передусім, це молоді, фізично розвинені, вольові, привітні та життєрадісні працівники регіональних філій, які пишаються обраною професією, а у вільний від роботи час знаходять годину-другу, щоб зайнятися улюбленим видом спорту. А ще їм сподобався Харків, гостинність і високий рівень організації заходу. Словом, про все це — з перших вуст.

barkova.jpgЗаступник начальника Департаменту управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Олена БАРКОВА:

«Спартакіада — це одна зі складових мотиваційного комплексу, тож він буде всебічно розвиватися. Цьогорічний захід засвідчив це, оскільки вдався, як-то кажуть, на всі сто відсотків. Можливо, якщо працівники філій зініціюють, то разом з велопробігом і спартакіадою ми розглянемо можливість проведення і спартакіади зимових видів спорту».

musenok.jpgЗаступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр МУШЕНОК:

«Нагадаю, що організатором проведення перших спартакіад була профспілка, потому, за підтримки адміністрації (нині — ПАТ «Укрзалізниця») цей захід міцно став на ноги. Хочу звернути увагу на те, що на цьому ІХ спартакіада не закінчується. Адже нинішні переможці захищатимуть честь

ПАТ «Укрзалізниця» на Всеукраїнській спартакіаді профспілок, яка відбудеться з 8 по 11 вересня на курорті Коблево. Крім того, ми працюємо над розширенням переліку видів спорту. Гадаю, що найближчим часом їх стане більше».

Пряма мова

nikitin.jpgМонтер Харківської дистанції колії (ПЧ) регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій НІКІТІН:

«Вражень — море, бо вперше беру участь у спартакіаді. У вирі спортивних змагань познайомився з багатьма колегами-колійниками з інших філій, тобто предметом розмов був не лише спорт, а й виробництво, адже цікаво, як воно там, у людей. Звісно, що хвилювався. Дякуючи систематичним змаганням, які відбуваються серед колективів ПЧ, під час поєдинків відчував упевненість, навіть перевагу».

pchvst.jpgОглядач вагонів вагонного експлуатаційного депо (ВЧДЕ) Козятин регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Олександр ПЕЧЕВИСТИЙ:

«Перш за все, хочу висловити вдячність ПАТ «Укрзалізниця» за чудове свято спорту і дружби, яке поєднало нас під склепінням величного палацу спорту ім. Георгія Кірпи. Пишаюся тим, що виборов право брати участь у цьому заході та принести хороші здобутки рідній магістралі з міні-футболу. Бездоганна організація заходу, враховуючи побут і екскурсії, нове товариство зі всіх куточків країни — все це створює чудовий настрій та відчуття свята, яке назавжди лишиться з тобою».

reznikov.jpgОглядач вагонів ВДЧ Лиман регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Руслан РЕЗНІКОВ:

«Це моя друга спартакіада, і мушу констатувати, що з кожним роком захід набуває форм досконалості. Моє захоплення ще зі школи — це волейбол. Відрадно, що на роботі є чимало тих, хто охоче приєднується до гри. А ще мені сподобався Харків, його велична архітектура, просторі площі, храми. Словом, спартакіада збагатила мене масою відкриттів і новими друзями».

pilipuk.jpgШляховий майстер Коломийської дистанції колії регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Святослав ПИЛИП’ЮК:

«Спорт поєднує, тож на цьому заході я відчув силу, могутність і єдність галузі. Брав участь у змаганнях з армрестлінгу. Цікаво і відрадно було помірятися силою з колегами з інших філій, а відтак і потоваришувати з ними. Приємно вражений просторим і величним палацом спорту, який по праву носить ім’я Георгія Кірпи, адже це він ініціював проведення галузевої спартакіади. Певен, що всі ми достойно втілюємо його задум у життя».

lisakov.jpgБригадир Миколаївської дистанції колії регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Євген ЛИСАКОВ:

«Спартакіада надихає на нові звершення. Приміром, у попередніх заходах я брав участь у змаганнях з армрестлінгу серед вагової категорії до 90 кг і отримував першість. Цього разу ризикнув позмагатися у групі вагової категорії 90 кг і більше й також здобув перемогу. В основі мого успіху ледь не щоденні кількагодинні тренування після роботи у спортзалі».

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua