13 липня 2016 / Тема номера

Три рівні оперативного реагування

Три рівні оперативного реагування

Структурні підрозділи служби сигналізації та зв’язку регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» названі переможцями у галузевому огляді-конкурсі з охорони праці. Протягом року тут взагалі не було нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві...

Крок за кроком

Характерним є те, що керівництво служби і дистанцій не обмежується набутим досвідом, а постійно шукає новаторські рішення в усьому. А оскільки наразі йдеться про охорону праці, очільник служби СЦБ і зв’язку регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Василь Сотник наголосив на значимості так званого трирівневого оперативного контролю за станом охорони праці.

— Згідно з положенням про оперативний контроль, у господарстві розроблена та чітко спланована система з організації та проведення оперативних перевірок стану охорони праці на місцях, — розповідає Василь Олександрович. — Перший і другий ступені контролю виконують електромеханіки та старші електромеханіки із залученням представників цехових профспілкових комітетів. Щодо перевірок третього ступеня, то їх чітко за графіком, щосереди, проводить спеціальна комісія, до складу якої входять представники профкомів. Наслідком цієї роботи є те, що протягом 2015 р. порушень вимог охорони праці під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки не було. Свідченням того, що охорона праці на належному рівні, стали отримані службою СЦБ та зв’язку 17 дозволів на виконання робіт і експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки.

Важливим здобутком колективу є й те, що умови колективного договору виконані у повному обсязі. Тобто кошти в необхідних обсягах надавали для своєчасного придбання спецодягу, проведення профілактичних медоглядів, придбання мийно-гігієнічних засобів, а також здійснення робіт, спрямованих на поліпшення санітарно-побутових умов.

За результатами атестацій робочих місць працівникам дистанції надають пільги і компенсації за тяжкі та шкідливі умови праці.

Велику увагу приділяють і виготовленню учбових матеріалів. Відтак у приміщеннях дистанцій (сім кабінетів) «на озброєнні» 12 комп’ютерів, дев’ять відеоплеєрів, ксерокси, фотоапарати та принтери, а учбова відеотека нараховує понад  70 фільмів.

Модульний затишок

Дбаючи про суворе дотримання правил з охорони праці, в господарстві СЦБ та зв’язку не забувають і про покращення побутових умов. Безумовно, неперевершеним взірцем цього є побутовий комплекс поста ЕЦ станції Лозова. Загальне приміщення поста, де компактно розташувались обладнання та побутові приміщення, є так званого модульного типу, переваги якого — швидке та якісне будівництво і гарантований затишок. Так от, на цьому посту працівники мають змогу зняти втому у душовій кімнаті, відпочити, приготувати їжу тощо, тобто лозівський пост ЕЦ у побутових зручностях фактично нічим не поступається бригадному будинку локомотивників. Споруд такого типу на дільниці Гребінка—Полтава—Красноград—Лозова чимало, а відтак комфортні умови гарантовані. Але й на решті ділянок побутові приміщення не гірші. Про що власне свідчать річні витрати коштів на утримання та поліпшення стану побутових приміщень господарства.

sotnik.jpgНачальник служби сигналізації та зв’язку регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Василь СОТНИК:

«Фахівці служби використовують доволі ефективний метод засвоєння правил з охорони праці. Приміром, під час систематичних навчань, стажування та інструктажів не обійтися без відеотеки відповідного змісту. Так ось, частину фільмів про безпечні методи виконання робіт, тобто про те, як не слід чинити, створили самотужки, а так званим знімальним майданчиком були об’єкти місцевих дистанцій сигналізації та зв’язку. Безперечно, що це значно полегшує засвоєння життєво важливого матеріалу тим, хто нещодавно став до роботи».

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua