24 грудня 2016 / Тема номера

ВОКАЛ НА ВОКЗАЛІ

ВОКАЛ НА ВОКЗАЛІДмитро КОНОВАЛОВ

Виконання новорічних і різдвяних пісень на вокзалі станції Київ-Пасажирський уже стало доброю традицією. Цього року залізничні таланти в день Святого Миколая подарували пасажирам кілька хвилин свята, виконавши всенародно улюблені фольклорні композиції. У залі головних залізничних воріт України виступив ансамбль клубу залізничників станції Ніжин «Цвіт калини».

Імпровізованою сценою для виступу, так як і торік, послугував у центральному вестибюлі вокзалу майданчик перед ялинкою, встановленою напередодні. Артисти були вдягнені в українські національні костюми. Фольклорного колориту додавав і баяніст, який хвацько акомпанував співакам на раритетному баяні. Ними були виконані шедеври української народної пісенної творчості, такі як «Червона калина», «Ой у полі на горбочку», «А я, молода, на базар ходила», «На городі чорна редька», «Розпрягайте, хлопці, коней» та інші. При цьому для деяких музичних композицій, як учасники самі потому розповіли, створили власні аранжування. Все це створило дивовижний святковий настрій. Деякі пасажири, почувши до болю знайомі мелодії, зупинялися та починали підспівувати артистам, наче самі ставали співаками цього по справжньому народного хору. Здавалось, що звична течія вокзального життя на мить зупинилась. Люди на декілька хвилин відклали свої термінові справи, що привели їх на вокзал, та долучилися до вічного та прекрасного.

Добре, що це не остання така приємна подія. У творчих планах ансамблю — ще один виступ на Київському вокзалі на Святвечір — 6 січня. Артисти привітають киян та гостей міста з Різдвом Христовим колядками. І це вже буде другий виступ у такому форматі. Перший раз творчий колектив заспівав різдвяні обрядові пісні на вокзалі столиці 6 січня 2016 р.

Треба сказати, що самодіяльний фольклорний ансамбль народної пісні «Цвіт калини» добре відомий не лише в рідному Ніжині, а й у багатьох інших містах України. Він був заснований ще за радянських часів — у 1982 р. Ансамбль неодноразово ставав лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Є у складі колективу й своя зірка — автор та виконавець гуморесок Олег Драчук. Нині ансамбль очолює кандидат педагогічних наук Юрій Дворник.

 

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua