13 липня 2016 / Тема номера

Щеплення від небезпеки

Щеплення від небезпеки

Служба вагонного господарства регіональної філії «Львівська залізниця» стала переможцем галузевого змагання ПАТ «Укрзалізниця» з охорони праці. Про те, які дії, заходи та показники дали змогу посісти першу сходинку з-поміж усіх регіональних філій за показниками 2015 р., розповідає начальник служби вагонного господарства регіональної філії Володимир Мельничук.

— Володимире Богдановичу, основний показник участі у конкурсі ПАТ «Укрзалізниця» — це відсутність травмувань на виробництві. Як доносите до працівників інформацію про необхідність до дрібниць дотримуватися техніки безпеки та правил з охорони праці?

—Так, основний показник — це відсутність випадків виробничого травматизму зі смертельним наслідком та зниження загального виробничого травматизму. За цим стоїть щоденна, можна навіть сказати, рутинна праця в першу чергу керівників середньої ланки та фахівців з охорони праці всіх підрозділів. Це величезний обсяг роботи ще й тому, що інфраструктура розташована у всіх семи областях Західної України. Адже вагонне господарство регіональної філії складається із семи депо: двох ремонтних — Дрогобич та Здолбунів, і п’яти експлуатаційних — Клепарів, Коломия, Ковель, Тернопіль та Ужгород.

Водночас обслуговування вагонів проводиться на 26 пунктах технічного обслуговування на сортувальних, вантажних, дільничних, проміжних станціях, 12 пунктах технічного обслуговування для підготовки вантажних вагонів до перевезень, шести пунктах технічної передачі вагонів, п’яти пунктах переставляння вагонів, а також на трьох пунктах випробування автогальм. Окрім того, обслуговування рухомого складу здійснюється у механізованих пунктах технічного обслуговування з відчепленням на станціях Чоп і Коломия.

— А чимала частина колій ще й проходить гористою місцевістю — Карпатами…

—  Так! Частина колій регіональної філії пролягає високогірними районами. Основний вантажопотік прямує через перевали. Тож вимагає пильнішої уваги до якості технічного обслуговування рухомого складу та додаткових заходів для безпеки руху поїздів. У наших вагонних депо постійно понад 160 осіб працюють у районах, яким надано статусу гірських. А це свідчить про відсутність інфраструктури, необхідної для життєдіяльності людей, та складні метеорологічні й кліматичні умови.

Самі розумієте, що за таких обставин питання охорони праці тут мусять бути не для галочки. Адже серед складників успішної роботи підприємства вона посідає надзвичайно важливе місце. Спеціалісти з охорони праці добре знають, що показники виробничого травматизму залежать не від тематичних плакатів та добре оформленого кабінету, а від повсякденної системної роботи з кожним членом трудового колективу. Гадаю, що наслідком такого підходу до справи і стала  відсутність у нас у 2015 р. випадків виробничого травматизму.

—На що насамперед звертаєте увагу?

— Не можна ділити заходи на першочергові та ті, що можуть бути проведені пізніше. Тут цілий їх комплекс. І профілактична робота у колективах, і атестація робочих місць, і зменшення кількості працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці…Здійснюється постійний контроль за своєчасним та якісним проведенням первинного і періодичного навчання, інструктажів з питань охорони праці. Згідно з чинною на залізниці системою управління охороною праці, працівники служби вагонного господарства в підпорядкованих підрозділах проводять ступеневий контроль за станом охорони праці. Звичними є весняний та осінній огляди стану умов та безпеки праці, а також цільові та раптові перевірки стану охорони праці на робочих місцях. 

— І скільки торік було атестовано робочих місць?

— У 2015 р. атестували 291 робоче місце за умовами праці. Отож, у шкідливих та небезпечних умовах працюють насамперед електрозварники ручного зварювання, ковалі ручного кування, слюсарі з ремонту рухомого складу. Тут є важливий момент — забезпечення профілактичним харчуванням залізничників, робота яких пов’язана зі шкідливими умовами праці. У зв’язку з цим та відповідно до умов колективного договору на всіх лінійних дільницях служби вагонного господарства налагоджено доставляння молока. Крім того, за роботу в шкідливих умовах вони мають право на додаткову відпустку та відповідні доплати.

— Наголошу, що в жодному разі працівники не залучаються до робіт, протипоказаних їм за станом здоров’я. До речі, всі наші працівники застраховані від нещасних випадків на виробництві та на випадок професійного захворювання.

— Але для проведення цих заходів потрібні кошти…

— Звісно. На фінансування заходів з охорони праці у 2015 р. служба вагонного господарства Львівської залізниці витратила понад 2 млн 966 тис. грн. Ця сума практично становила 0,97 % од вартості реалізованої продукції. Кошти пішли на закупівлю молока та рівноцінних продуктів харчування для залізничників за роботу, пов’язану зі шкідливими умовами праці. За ці гроші проводилося й забезпечення працівників спец-одягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту і мийними засобами. У належному стані утримувалися санітарно-побутові приміщення вагонних депо, за потреби проводився їх ремонт та оснащення необхідним приладдям. 

Відтак можемо констатувати, що комплексні заходи з дотримання встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та стану виробничого середовища, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань та аварій у службі вагонного господарства були виконані в повному обсязі.

— Охорона праці — це ще й лікувально-профілактичні заходи. Як, де і скільки щороку оздоровлюєте працівників?

— У службі встановлений контроль за порядком проходження первинних та періодичних медичних оглядів. На проведення обов’язкових медичних оглядів торік ми витратили понад 635 тис. грн. На оздоровлення працівників вагонного господарства та членів їхніх сімей протягом 2015 р. було надано 37 здешевлених оздоровчих путівок до пансіонату «Галичина», що в селищі Лазурне Херсонської області.

Поза тим приділяємо увагу і спортивно-оздоровчому відпочинку. Щороку під егідою профспілкового комітету експлуатаційного вагонного депо Ковель організовуємо «Фестиваль здоров’я». Він відбувається на відпочинковій базі на березі озера Пісочне — неподалік од міста Ковеля. На фестивалі проводимо змагання з міні-футболу, пляжного волейболу; перетягування каната, кидання колоди; настільного тенісу, шашок, дартсу тощо. І варто сказати, що залізничникам подобається таке проведення часу. Це своєрідний team-building, який уже став  модним у великих компаніях. І участь у нім можуть брати всі підрозділи Ковельського вузла.

— Але, попри таку роботу і добрі показники, у вашій службі цього року своєрідно оформили альбом з охорони праці.

— Так, цього разу ми зробили дещо незвичний альбом. Для взяття участі в огляді-конкурсі ПАТ «Укрзалізниця» «Краще підприємство з охорони праці» оформляли фотоальбом інженер з охорони праці служби Іванна Бабяк та інженер техвідділу Валентин Симоненко. У них виникла ідея зробити альбом таким, щоб він асоціювався із залізницею та сферою охорони праці навіть за зовнішнім виглядом. Тому Валентин Симоненко за виїздів у підрозділи робив тематичні знімки, досить часто й власним фотоапаратом. І підготував їх до друку. А ось Іванна Бабяк зі своїми подругами оформила альбом зовні, зокрема обгорнула його у сигнальний жилет. Тож для презентації альбому потрібно було спершу розстібнути на ньому два ґудзики. «Візитівка» ж була поміщена у рамку, яка імітувала метал, а насправді була зроблена з дерева та гіпсу.

fed.jpg

trenag.jpg

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua