20 липня 2016 / Тема номера

Заохочена пильність

Заохочена пильність

У регіональній філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» відбувся десятий конкурс професійної майстерності за участю 12 оглядачів-ремонтників вагонів, які представляли експлуатаційні депо Знам’янка, Одеса-Застава І і Котовськ та експлуатаційне вагоноремонтне депо Херсон.

Переваги правильної екіпіровки

До конкурсної програми, як годиться, додали нові елементи. При виконанні практичного завдання до огляду вантажних вагонів включили пасажирський, оскільки у повсякденному житті оглядачам вагонів доводиться мати справу зі всіма видами рухомого складу. А замість призів, враховуючи тяжку економічну ситуацію в країні, грошові винагороди переможцям визначили залежно від результатів (у межах 1 тис. 100 грн—4 тис. 200 грн).

Усі учасники — чоловіки 5- та 6-го розряду, половина з яких — дебютанти. Наймолодший учасник — Дмитро Тарнавський (ВЧДЕ Застава І), а для Анатолія Мелехова — це сьомий конкурс, в якому він брав участь.

sumka.jpgПід час презентації команд члени журі під орудою головного ревізора з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольфа Мелкумяна звертали увагу на зовнішній вигляд конкурсантів, оцінювали функціональність їхнього спец-одягу (оглядали навіть зі спини, щоб пересвідчитись у наявності чи відсутності логотипа виробничого підрозділу). Прискіпливо обстежували вміст робочої сумки, перевіряючи наявність рукавиць, молоточків, ліхтарів, шаблонів та інших пристосувань, необхідних для пошуку і ліквідації несправності. Враховували навіть те, наскільки зручною є сумка, чи легко орієнтується в ній господар.

Учасники були повністю екіпіровані спецодягом та спецвзуттям і робочим інструментом. У той же час знам’янчани мали найзручніший одяг, представники з Котовська — сумки, а одесити та херсонці — головний убір.

За умовами конкурсу, на першому етапі перевірили теоретичні знання оглядачів вагонів з експлуатації гальм та оформлення довідки форми ВУ-45. Далі вони відповідали у тестовому режимі на 90 питань. Доводили свою майстерність у заміні авторегулятора (важкої сталевої конструкції, яку треба було зняти з вагона, а натомість установити вже відремонтовану). Демонстрували професійні навички в огляді трьох вагонів (пасажирського, піввагона та зерновоза), де було зосереджено 70 основних несправностей (на завдання відведено 15 хв).

У переліку технічних дефектів була запрограмована тріщина литої деталі візка, та її не виявив жоден учасник. Також не поміченим лишився і відігнутий вал розвантажувального механізму. Проте конкурсанти знаходили інші несправності, так звані позапланові, не враховані комісією. Євген Дубина (ВЧДЕР Херсон) знайшов дефект лиття у боковій рамі, що «сховався» за корозією металу.

Організовуючи конкурс, працівники ВЧДЕ Знам’янка потурбувалися не лише про зручні приміщення, комп’ютери та інструменти для практичних завдань, а й про, здавалося б, другорядні речі. Так, на випадок дощу завбачливо встановили похідний намет, який слугував і в спеку, де конкурсанти могли перепочити та втамувати спрагу.

vse.jpg

Для навчання завжди є час

…Нарешті оголошують результати. Чільне місце на п’єдесталі професійної майстерності займає Сергій Земниця (ВЧДЕ-7), друге і третє місця у представників ВЧДЕ Котовськ Олега Шаповала і В’ячеслава Сосновського. Пальму першості у командному заліку виборюють конкурсанти ВЧДЕ Знам’янка, за ними (за кількістю балів) — ВЧДЕ Котовськ та ВЧДЕР Херсон. Грошовими винагородами відзначають двох Олександрів: Левченка зі Знам’янки (за виявлення несправностей у вагонах) та Шендерука з Херсона (за найправильніше заповнення довідки форми ВУ-45). Окремим наказом премію отримує Євген Дубина за знайдену позапланову тріщину в кузові вагона.

Odessa_1 kol.jpgДосить символічно, що в день проведення конкурсу  о 14.35 під час технічного обслуговування вантажного поїзда працівник ВЧДЕ Знам’янка Микола Матвієнко (працює лише один рік і два місяці) виявив несправність буксового вузла в холодному стані, яку не виявили прибори автоматичного контролю під час руху поїзда, що могло призвести до тяжких наслідків. Керівництво регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» стимулює сумлінних залізничників. Минулого року за виявлення серйозних дефектів преміювали 145 оглядачів вагонів на загальну суму майже 50 тис. грн.

 
Для додавання коментарiв Ви маєте бути зареєстрованi.
реєстрацiя | авторизацiя
 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua