11 травня 2017 / Новини залізниць

ПАТ «Укрзалізниця» захищає у судах право не сплачувати банкам кошти за зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця»

Верховний Суд України в черговий раз підтримав позицію ПАТ «Укрзалізниця» у тому, що товариство не відповідає за зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця». ВСУ направив на новий розгляд до Господарського суду м. Києва справу, у якій цей суд  раніше виніс рішення стягнути з ПАТ «Укрзалізниця» 5,3 млн доларів боргу на користь «Таксомбанку» за кредитним договором 2012 року.  Слухання у справі відбудеться 16 травня.   

ВСУ врахував аргументи ПАТ «Укрзалізниця», що товариство не є правонаступником підприємств залізничного транспорту, розташованих на тимчасово окупованій території, адже реорганізацію цих підприємств та передачу їх прав і зобов’язань призупинено постановою КМУ №604 від 12.11.2014 до завершення АТО.  До того ж позицію Укрзалізниці в цьому питанні підтримав та закріпив також Вищий господарський суд, який в рамках розгляду позовів товариства з іншими банками виніс низку рішень стосовно відсутності законних підстав для стягнення коштів за фінансовими зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця».

Наразі у судах різних інстанцій знаходиться на розгляді майже десяток справ про стягнення з товариства на користь різних банків коштів за зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця» і юристи ПАТ «Укрзалізниця» відстоюють позицію компанії та захищають від неправомірних претензій. Загальна сума зобов’язань ДП «Донецька залізниця» становить 4,4 млрд грн.

Також постанови Верховного Суду України від 8 лютого 2017 року дають ПАТ «Укрзалізниця» усі підстави звертатися до судів, якими раніше були винесені рішення не на користь товариства, із заявами про перегляд таких рішень та для подальшого повернення на користь залізниці безпідставно стягнутих коштів. Нагадаємо, що 8 лютого 2017 року, Верховний Суд України підтримав правову позицію ПАТ  «Укрзалізниця» щодо відсутності підстав для визнання товариства правонаступником за зобов’язаннями державного підприємства «Донецька залізниця». Укрзалізниця твердо стояла на тому, що до проведення інвентаризації активів та зобов’язань ДП «Донецька залізниця» та їх документування, відновлення можливості фактичного доступу до активів підприємства, в Укрзалізниці немає підстав відповідати за зобов’язаннями цього підприємства. Це підтверджує і закон України, прийнятий 20 грудня 2017 року. Парламент законодавчо встановив мораторій на погашення Укрзалізницею заборгованості ДП «Донецька залізниця». Цим законом також визначено, що на період дії мораторію мають бути зупинені виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо звернення стягнення на активи ПАТ «Укрзалізниця» за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розташоване на території проведення антитерористичної операції.

Прес-центр

 

 Вересень 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Яка рубрика в «Магістраль-експрес» Вам подобається найбільше?
Вікно у залізницю (19)
Розмова в купе (14)
Сканворд (8)
Особистість (2)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя
 
Усі права захищено © 1992—2010 Редакція газети "Магiстраль"
За повного передруку матеріалу посилання на статтю обов'язкове.
За часткового передруку матеріалів сайту посилання на www.magistral-uz.com.ua обов'язкове.
Контакти: Тел./факс: 465-01-90, E-mail:magistral@uz.gov.ua